JAK ZMIENIĆ ŚWIAT? – MURAL

Uczniowie koła Erasmus+ czekają niecierpliwie na wielkie wydarzenie, którym będzie stworzenie muralu na podstawie projektu, jaki powstał podczas zajęć projektowych. Wielkie dzieło będzie zdobiło jedną ze ścian warszawskiego budynku, który wymaga rewitalizacji. Praca malarska zostanie wykonana podczas wymiany międzynarodowej w Polsce. Jej autorami będą uczniowie szkół partnerskich projektu.

Poniżej projekt autorstwa Matyldy Rais, który zwyciężył w szkolnym konkursie. Oprawa graficzna została wykonana przez uczennicę Matyldę Januszewską.

Pozostałe projekty uczniów:

HISZPAŃSKI MURAL

Pierwszym muralem, który powstał w ramach tego zadania jest „Guernica”. Dzieło zostało namalowane podczas wymiany międzynarodowej w Hiszpanii i zdobi szkolne podwórko w Purchenie.

CZESKI MURAL

Drugi mural, realizowany w ramach zadania powstał w mieście Zlin w Czechach. Jest to dzieło będące wyrazem formy artystycznej, które charakteryzuje bogactwo kolorów i kształtów. Zwraca uwagę na jedność, współpracę między ludźmi oraz przyrodę, która otacza miasto Zlin.

WŁOSKI MURAL

Podczas trzeciej krótkoterminowej wymiany grup uczniów powstał mural pt. „Mi Guernica”, który znajduje się na terenie szkoły Liceo Aristosseno w Taranto we Włoszech. Jest to dzieło będące wyrazem gry artystycznej, w której wnikliwy odbiorca znajdzie różnice względem oryginału dzieła P. Picasso, a współczesną wersją „Guernica”, mówiącą o aktualnych problemach, otaczającego nas świata.

POLSKI MURAL

W naszej szkole udało się stworzyć dzieło pt. „Mi guernica 2”, które jest wyrazem gry kolorów, przywołujących na myśl aktualne problemy, otaczającego nas świata. W ramach przedsięwzięcia pomalowane zostały trzy ściany garażu szkolnego. Prawą ścianę zdobią barwy niebiesko – żółte, będące wyrazem jedności z Ukrainą. Ściana frontowa przedstawia fragmenty oryginału w kolorystyce patriotycznej Polski, zaś ściana lewa zachowuje oryginalne kolory dzieła P. Picasso.