MENSAJE DE PABLO PICASSO – WERNISAŻ WYSTAWY

Nowoczesne technologie pozwalają na realizację różnorodnych aktywności, realizowanych na międzynarodową skalę. Przekonali się o tym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podczas wernisażu wystawy pt. „Mensaje de Pablo Picasso”, który odbył się w dwóch odsłonach. Pierwsza z nich w języku polskim miała miejsce 25.02.2021 r. Przy użyciu programu Teams uczestnicy koła przedstawili społeczności szkolnej poszczególne etapy z życia wielkiego mistrza: okres dzieciństwa i młodości, etap błękitny oraz różowy, jak również najbardziej sławne dzieła hiszpańskiego malarza. Następnie uczniowie przedstawili zaproszonym gościom swoje prace, będące kopiami obrazów P. Picasso. Pokazowi prac towarzyszyły opisy dzieł, uzasadnienia ich wyboru oraz interpretacje. Łącznie zaprezentowanych zostało 18 obrazów. Zaproszone klasy brały udział w grze Kahoot, która dotyczyła omówionych wcześniej treści.

Zwycięzcami konkursu wiedzy o P. Picasso zostali następujący uczniowie:
1 miejsce: Krystyna Bakowska (1C, LO)
2 miejsce: Kuba Biliński (kl. 7F, SP 368)
3 miejsce: Ida Lipińska (kl. 6F, SP 368)

Zwieńczeniem wydarzenia było głosowanie na najlepszą kopię obrazu P. Picasso. Wernisaż przyczynił się do pogłębienia wiedzy naszych uczniów na temat hiszpańskiej sztuki.

22 kwietnia 2021 r. na platformie Microsoft Teams odbył się wernisaż wystawy w całości przygotowany w języku hiszpańskim przez uczniów szkolnego koła Erasmus+ z projektu „Mensaje de Pablo Picasso siempre vive en ciudadanía activa” o numerze 2019-1-CZ01-KA229-061271_4. Grupę odbiorców stanowili uczniowie naszej szkoły, uczący się języka hiszpańskiego, jak również zaproszeni goście ze szkół partnerskich projektu: IES Entre Sierras (Hiszpania, Purchena), Liceo Ginnasio Aristosseno (Włochy, Taranto) oraz Gymnazium a Jazykova skola s pravem statni jazykove zkousky (Zlin,Czechy). Wernisaż wystawy cieszył się dużym gronem odbiorów. W trakcie spotkania można było poszerzyć swoją wiedzę na temat poszczególnych etapów z życia hiszpańskiego malarza P. Picasso. Uczniowie koła przedstawiali kopie swoich obrazów, dokonywali analizy dzieła plastycznego oraz uzasadniali swój wybór. Zwieńczeniem wydarzenia była gra Kahoot na temat życia i twórczości P. Picasso.

Najwięcej punków w konkursie zajęły następujące osoby:
1 miejsce – Veollo Emotobo (Liceo Aristosseno)
2 miejsce – Sofia Campidoglio (Liceo Aristosseno)
3 miejsce – Nikola Vykoukalova (Gymnazium a Jazykova skola)

Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody rzeczowe, które zostały wysłane do Włoch i Czech. W każdej ze szkół partnerskich projektu przeprowadzone zostało głosowanie na najlepszą kopię obrazu.

Najwięcej głosów zdobyły następujące obrazy:
1 miejsce – „La torre de Hercules” (średnia ocena: 4,17) autor Matyldę Rais z klasy 8D
1 miejsce – „Guernica” (średnia ocena: 4,17) autor Elżbiety Sokołowskiej z klasy 8D
2 miejsce – „Dos caras” (średnia ocena: 4,01) autor Bartosza Grzegrzółka z klasy 7D
3 miejsce – „Jacqueline con flores” (średnia ocena: 3,82) autor Anny Kurowskiej z klasy 8D

Autorzy najwyżej ocenionych kopii otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulacje dla zwycięzców wydarzenia!

Wernisaż wystawy można zobaczyć pod adresem:

wernisaż wystawy, wersja hiszpańska

wernisaż wystawy, wersja polska